O Motoszkole

O Motoszkole
0
MOTOSZKOŁA od 2003 roku prowadzi szkolenia dla motocyklistów, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy na drogach.

Nasze szkolenia pomagają w opanowaniu własnego motocykla, a w konsekwencji prowadzą do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Motoszkoła poprzez szkolenia podnosi bezpieczeństwo motocyklistów od 2003 roku. Już 2500 motocyklistów jest bezpieczniejszych - dołącz do nich!

Zajęcia prowadzi osobiście Rafał K. Górski. Instruktor z piętnastoletnim stażem w kursach doskonalenia jazdy motocyklem.

Korzyści ze szkolenia:
- wzrost umiejętności w zakresie jazdy manewrowej, hamowania, pokonywania zakrętów, upadków, jazdy w mieście (kurs BEZPIECZNY),
- wzrost umiejętności w zakresie dynamicznej jazdy, przeciwskrętu, hamowania w pochyleniu (kurs TECHNICZNY),
- bezstresowe wykonywanie ćwiczeń na motocyklach MOTOSZKOŁY (kurs BEZPIECZNY),
- obalenie mitów krążących w środowisku motocyklowym,
- korekta złych nawyków,
- przypomnienie przydatnych przepisów ruchu drogowego,
- możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu techniki jazdy,
- możliwość wzięcia udziału w imprezach organizowanych wyłącznie dla uczestników kursów,
- komentarze do publikacji o tematyce motocyklowej (np."Motocyklista doskonały").

Ofertę kierujemy do wszystkich motocyklistów chcących jeździć bezpieczniej, pewniej i sprawniej:

Kurs BEZPIECZNY - jednodniowe szkolenie na motocyklach MOTOSZKOŁY pozwalające na wyćwiczenie dobrych nawyków niezbędnych do jazdy w ruchu drogowym. Jest to szkolenie dla każdego motocyklisty, który chce bezpiecznie "śmigać" na motocyklu. Na kursie Bezpiecznym nie uczymy jazdy terenowej, chociaż z sukcesem wykorzystujemy do prowadzenia zajęć lekkie motocykle tego typu (szkolenia sekcji motocyklowych w policji i wojsku rozpoczynają się również od motocykli enduro).

Kurs TECHNICZNY - dwudniowe szkolenie wyjazdowe po krętych drogach na południu Polski oraz na Słowacji. Kurs ten obejmuje trudniejsze zagadnienia techniki jazdy, które uczestnicy szkolenia ćwiczą na własnych motocyklach pod okiem instruktora.

Trening Grossglockner - Weekendowe szkolenie na dwóch trudnych i wymagających austryjackich przełęczach - Gerlos i Grossglockner. Zakręty trudne, zacieśniające się, agrafki, itp. (jazda za i przed instruktorem)

EXPERT Trip - sześciodniowe szkolenie wyjazdowe po krętych i trudnych techniczne drogach we włoskich Dolomitach. Kurs przygotowany dla absolwentów kursu Techcznicznego. Szkolenie zawiera m. in. ćwiczenia pokonywania zakrętów bez wierzchołka, elementy jazdy sportowej z których warto korzystać, itd.

Historia szkoleń, czyli jak to się zaczęło w MOTOSZKOLE

Historia Motoszkoły zaczęła się w 2002 roku, kiedy to Michał Rygielski, Rafał K. Górski i Michał Demczuk pojechali na szkolenie instruktorskie. Szkolenie było organizowane przez FMCK (Wojskowy Ochotniczy Korpus Motocyklowy) w zachodniej części Szwecji na terenach wojskowych (poligonach i placach). Szwecja to kraj, w którym wiele czasu i środków poświęca się na zapewnienie i ciągłe podnoszenie bezpieczeństwa na drogach.

Więcej o samym szkoleniu FMCK znajdziesz w artykuł w Świat Motocykli z 2002 roku

W Szwecji poznaliśmy formę, zasady organizacji i prowadzenia szkoleń, nikt nas tam jednak nie uczył jeździć. Były zajęcia z techniki jazdy, ale instruktorzy skupiali się na właściwej relacji z uczestnikiem oraz pokazaniu pewnych manewrów i towarzyszących im zjawisk. Relacja z uczestnikiem szkolenia, dobranie poziomu trudności do jego umiejętności i oczekiwań, bezpośrednia ocena jego ćwiczeń i postępów była podstawowym elementem w procesie nauczania. Nauczono nas, jak teorię zilustrować przykładami i jak zaangażować uczestników kursu w ćwiczenia. Na koniec szkolenia poddano nas próbie sprawnościowej i merytorycznej. W próbie sprawnościowej Rafał K. Górski, jako jedyny uczestnik, zdobył złotą odznakę za bezbłędny przejazd. Nota bene część elementów tej próby sprawnościowej czeka na uczestników kursu BEZPIECZNEGO w MOTOSZKOLE.

Jeszcze jesienią 2002 roku rozpoczęliśmy przygotowania do prowadzenia kursów doskonalenia jazdy w Polsce. Powstała MOTOSZKOŁA.

Motocykliści dla Motocyklistów - tym hasłem kierowaliśmy się zakładając Motoszkołę w roku 2002.
Naszą misją była, jest i będzie poprawa bezpieczeństwa motocyklistów.